CZ 457 LRP

kal. .22LR

broń sprzedawana w siedzibie firmy wyłącznie na podstawie odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zakupu

  • 4 190,00 zł 4 750,00 zł
  • szt.

Stan zapasów jest aktualizowany po uzupełnieniu. Produkty mogą zostać wyprzedane lub uzupełnione o każdej porze dnia. W przypadku tego artykułu zalecamy skontaktowanie się ze sklepem w celu zweryfikowania dostępności przed wizytą.

 

    CZ 457 LRP kal. 22LR to sportowy karabinek do precyzyjnego strzelania wyposażony w ergonomiczną osadę, lufę typu varmint kutą na zimno oraz komorę nabojową typu match.

Karabinek CZ 457 LRP zaprojektowano w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać możliwości naboju bocznego zapłonu oraz zapewnić najwyższą precyzję strzału.

CZ 457 LRP stworzono z myślą o precyzyjnym strzelaniu na 100 i 200 m, dlatego w karabinie zastosowano profesjonalną osadę, która zapewnia idealne złożenie w postawie leżącej oraz możliwość indywidualnej regulacji.

Łoże ma wykończenie soft-touch oraz agresywne teksturowanie na chwycie i łożu zwiększające kontrolę nad karabinem.

Długość osady można regulować za pomocą wyjmowanych wkładek stopki kolby (351–382 mm), która ma dodatkowo regulację wysokości. W obrębie kolby wykonano także wycięcie na rękę wspierającą, a w dolnej części zamontowano szynę do montażu podpory. Zastosowano regulowaną w pionie bakę policzkową.

Karabinek ma kutą na zimno grubościenną lufę o długości 525 mm, która gwarantuje doskonałą powtarzalność i precyzję strzałów oraz ogromną trwałość. Ryflowana lufa zakończona jest gwintem 1/2×20, na którym osadzono wydajny kompensator.

Kolejnym elementem zastosowanym w tym modelu karabinka jest wskaźnik napiętej iglicy.

Praktycznym rozwiązaniem jest system wyjmowania zamka bez konieczności wciskania języka spustowego, co znacząco przyspiesza częściowe rozkładanie broni.

W karabinku zastosowano również komorę zamkową typu match, wykorzystywaną dotąd wyłącznie w modelu 457 MTR.

Użytkownik ma także możliwość wyjęcia zamka i rozładowania broni na włączonym bezpieczniku. W karabinkach CZ 457 zastosowano nowy mechanizm spustowy, który umożliwia regulację siły spustu w zakresie 8-15 N oraz długości jego drogi 0,5-7 mm.

Zastosowano poprawioną konstrukcję iglicy, której ciężar został zmniejszony blisko o 60%, co skutkuje szybszym zbiciem i mniejszym wstrząsem po wystrzale.

Zredukowany kąt obrotu dźwigni przeładowania pozwala na wykorzystanie lunet o dużym okularze lub niskim montażu.

Karabinek wyposażono w szynę akcesoryjną Weaver z mikroskosem 25 MOA wymaganym przy strzelaniu na większych dystansach.

Karabinek zasilany jest z wyjmowanego magazynka o pojemności 5 nabojów. Zastosowanie dwóch bączków z przodu pozwala na mocowanie pasa stabilizującego lub dwójnogu.