CZ 455 Evolution GG

kal. .22LR

Broń sprzedawana w siedzibie firmy wyłącznie na podstawie odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zakupu.

 

  • szt.
  • 0,00 zł
  • Niedostępny

 

Karabin CZ 455 Evolution GG

 

      W nowych generacjach karabinów bocznego zapłonu CZ udało się połączyć doświadczenia zgromadzone w ciągu szeregu lat rozwoju i produkcji tego typu broni palnej o tradycyjnie wysokiej jakości, długiej żywotności oraz dokładności.

Ten nowy model karabinu bocznego zapłonu CZ 455 oparty jest na klasycznym wzornictwie, ale zawiera wiele ulepszeń mających wpływ na większość głównych części karabinu. Przede wszystkim realizując życzenia użytkowników o stworzeniu mechanizmu umożliwiającego wymianę luf. Wdrażając nowe technologie przy produkcji lufy, które opracowano w trakcie projektowania i produkcji broni palnej przeznaczonej do polowania na długich dystansach, pozwoliło na skrócenie lufy, zachowując tradycyjnie wysoką dokładność.

Również w magazynku pojawiły się niewielkie zmiany, aby osiągnąć jeszcze większą wygodę podczas strzelania. Osiągnięto to poprzez optymalizację ergonomii chwytaka, między innymi w obszarze uchwytu pistoletu. Nowa metoda łączenia lufy z osadą jest obecnie zdominowana przez tylko dwa wkręty o ulepszonej ergonomii zapewniające łatwiejsze dokręcanie i estetyczny wygląd.

Zachowano zimno kute lufy, a także komorę nabojową wykonaną z pojedynczego kawałka stali o wysokiej jakości.

CZ 455 EVOLUTION GG o sportowym wizerunku z osadą z laminatu w kolorach woodland.

EVOLUTION CZ 455 z ciężką lufą varmint jest bronią palną  przeznaczoną głównie do strzelania tarczowego. Różni się on od innych modeli marki w kształcie i wzornictwie osady. Nowoczesny i ergonomiczny kształt sprawia, że z tego karabinka bocznego zapłonu rozwija się inne modele w dalszym projektowaniu i produkcji.

Dużą zaletą osady jest to, że jej konfiguracja jest w pełni regulowana. Śruba sterująca umieszczona jest po prawej stronie.

Skuteczne działanie luf CZ 455 potwierdzone jest grubą ścianą lufy w celu zapewnienia dokładności ognia dla średnio- i długodystansowych odległości oraz konsekwencji spowodowanych temperaturą lufy  po wielu kolejnych strzałach. Ten karabinek jest przeznaczony do strzelania z lunetami, których mocowanie jest zapewnione przez bazy montażowe w górnej części komory nabojowej. CZ 455 Evolution jest dostarczany w standardzie z 5-nabojowym plastikowym magazynem, a opcjonalnie dostępny jest 10-nabojowy magazynek.
DANE TECHNICZNE:

Waga: 3,4 kg
Kolba: Syntetyczna
Magazynek: 5-nabojowy wyjmowany
Przyrządy celownicze: Brak
Mechanizm spustowy: Regulowany
Lufa: Kuta
Szerokość: 75 mm
Wysokość: 170 mm
Długość: 975 mm
Długość lufy: 525 mm