Glock 19/4 Czarny

kal. 9x19

Broń sprzedawana w siedzibie firmy wyłącznie na podstawie odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zakupu.

  • szt.
  • 0,00 zł
  • Niedostępny

 

Glock 19/4

Kal.9x19

 

    Pistolety Glocka należą do najpopularniejszych na świecie. Od ponad 30-tu lat są w ofercie handlowej, obecnie w wielu wersjach i szerokiej gamie kalibrowej. Są na wyposażeniu wojska, policji, formacji ochronnych i oczywiście użytkowników cywilnych. Glock nie grzeszy urodą, nie ma to jednak wpływu na jego  walory użytkowe i bojowe. Wprowadzane  dwukrotnie modyfikacje szkieletu były tylko drobnym zabiegiem kosmetycznym. Na rynku pojawiły się pistolety Gen 4, a te prezentują już kilka istotnych zmian, posiadają nową fakturę szkieletu, wzmocnione dwuczęściowe urządzenie oporopowrotne, powiększony przycisk zaczepu magazynka oraz wymienne nakładki.

Zbudowane są na stalowym zamku i polimerowym szkielecie, działają na zasadzie krótkiego odrzutu lufy, ryglowane są poprzez jej przekoszenie  w oknie wyrzutowym łusek powiększoną nasadą komory nabojowej, wyposażone są w mechanizm uderzeniowy igliczny i mechanizm spustowy z częściowo wyłączonym samo napinaniem typu Safe Action. Glock 19 jest kompaktową wersją modelu podstawowego M 17 w kalibrze 9 mm Para. Jego długość wynosi 174 mm, wysokość 127 mm i szerokość 30 mm. Bez nabojów z magazynkiem w chwycie waży 665 gramów, z pełnym magazynkiem 845 gramów. Posiada lufę o przewodzie pół/poligionalnym, jej długość wynosi 102 mm. Pistolet posiada stałe przyrządy celownicze, długość linii celowniczej wynosi 153 mm. Zasilany jest z dwurzędowych magazynków o pojemności 15-tu nabojów.

Pistolet posiada szkielet z nową fakturą, lepszą od stosowanej poprzednio, bardziej przyczepną, to duży plus. Kolejna zmiana to przycisk zaczepu magazynka, duży w sam raz na kciuk, wygląda efektownie, można przestawić go z lewej na prawą stronę, co ma istotne znaczenie dla strzelców leworęcznych. Kolejna innowacja to dwuczęściowe urządzenie oporo powrotne, które powinno łagodzić odrzut i podnieść komfort strzelania. Zamek ma podobną fakturę pokrycia jak w modelach Gen 2.Kolejna nowość to nakładki na chwyt. W odróżnieniu od tych stosowanych w broni Walther’a czy H&K, nie są to wymienne panele grzbietowe, a nakładki zakładane na standardowy chwyt. Pistolet trzyma się pewnie, nawet w wilgotnej dłoni, łatwo wchodzi w cel i co najważniejsze strzelanie można uznać za komfortowe.

Jest to bardzo dobra broń do ochrony osobistej, w miarę lekka, czyli nieuciążliwa w codziennym noszeniu, a jednocześnie zapewniająca sporą siłę ognia. Można bez większych niedogodności stosować magazynki „+2”.