30-06 XP3 11.7g

amunicja dostępna wyłącznie stacjonarnie

1op/20sztuk

  • 399,00 zł
  • op

Stan zapasów jest aktualizowany po uzupełnieniu. Produkty mogą zostać wyprzedane lub uzupełnione o każdej porze dnia. W przypadku tego artykułu zalecamy skontaktowanie się ze sklepem w celu zweryfikowania dostępności przed wizytą.

  Amunicja Winchestera, zapakowana w wytłoczone czarno-złote pudełko, nosi nazwę "Supreme Elite".

Nabój  jest załadowany pociskiem XP3. XP3 zawiera kilka popularnych funkcji bullet design.

Należą do nich półprzezroczysta czerwona końcówka poliwęglanu, która jest odporna na deformację w tuszy i poprawia współczynnik balistyczny, podobnie jak nowy kształt pocisku.

Plastikowa końcówka inicjuje również ekspansję pocisku, wjeżdżając w przednią warstwę tuszy.

Przednia połowa korpusu pocisku XP3 jest bezołowiowa, wykonana z litego metalu złocistego (stopu miedzi, który unika problemu zanieczyszczenia miedzi nieodłącznie związanego z czystymi miedzianymi kulami). Tylna połowa ma konwencjonalny rdzeń ołowiowy podobny do tylnego rdzenia pocisku Nosler Partition. W przeciwieństwie do partycji Nosler (ale jak Swift A-Frame) tylny rdzeń ołowiu jest połączony z zewnętrzną metalową obudową. Ogólny efekt jest trochę jak połączenie tylnej połowy noslerowej partycji do przedniej połowy pocisku typu barnes.

Jako wykończenie, kula otrzymuje czarną powłokę Lubalox firmy Winchester, aby zmniejszyć maksymalnie siły tarcia w przewodzie lufy.