CZ 455 Jaguar XII

kal. .22LR

Broń sprzedawana w siedzibie firmy wyłącznie na podstawie odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zakupu.

  • 3 090,00 zł
  • szt.

Stan zapasów jest aktualizowany po uzupełnieniu. Produkty mogą zostać wyprzedane lub uzupełnione o każdej porze dnia. W przypadku tego artykułu zalecamy skontaktowanie się ze sklepem w celu zweryfikowania dostępności przed wizytą.

 

CZ 455 Jaguar kal.22LR

  

       ®Jaguar CZ 455 jest dostępny wyłącznie w kal.22LR. Bazą dla Jaguara jest standardowy CZ 455, z którym ma wspólny kształt i osadę bukową. Istnieje jednak kilka istotnych różnic. Najbardziej uderzająca jest długość lufy.

Nowy Jaguar CZ 455 dysponuje kutą na zimno lufą o imponującej długości 726 mm / 28,5 cala (o 16 calowym gwincie z sześcioma bruzdami). W przypadku karabinów zaprojektowanych do strzelania na większe odległości, CZ 455 wyposażony jest w funkcję, której brakowało do tej pory w tej serii, czyli bakę. Osady karabinowe wykonane w Uherský Brod są ogólnie dobrze ukształtowane i wygodne w użytkowaniu, nawet w swojej bardzo podstawowej formie, ponieważ wiadomo - lufa strzela, ale kolba trafia. Dzięki bace komfort użytkownika jest znacznie zwiększony, a celowanie jest szybsze i bardziej niezawodne.

Kolejną rzeczą są elementy zdobiące. Uchwyt pistoletowy szczyci się czterema pazurami jaguara, a nie klasyczną szachownicą. Nazwa Jaguar jest wypalona laserem po prawej stronie osady, a także na szczycie lufy przed stalową stożkową szczerbinką regulowaną na 25 m. Nie jest przypadkiem odejście od istniejącego zakresu, ponieważ do niedawna CZ 455 wyposażono w zwartą tylną szczerbinkę w standardzie. Powód tej zmiany jest jasny: szczerbinka LPA ma doskonałą precyzję i zajmuje tylko minimalną przestrzeń na lufie, ale jeśli użytkownik często strzela na różnych dystansach, klasyczna szczerbinka jest lepsza i szybsza w regulacji. Ostatnim elementem ozdobnym jest sam jaguar, wypalony na dole przedniej części łoża między przednim bączkiem a magazynkiem. Właściwie jest jeszcze jeden nowy szczegół - srebrny spust, specyficzny dla karabinu CZ 455 Jaguar. Mechanizm spustowy jest taki sam jak w wersji  standard 455, z możliwością dostosowania ciężaru spustu w zakresie od 9 do 13 N.

Jaguar CZ 455 o długości całkowitej 1191 mm / 46 cali i ciężarze ok. 3 kg / 6,6 funtów jest interesującym dodatkiem do szybko rozwijającej się rodziny nowych karabinów bocznego zapłonu wykonanych w czeskiej fabryce. Te karabiny szczególnie ucieszą fanów kalibru 22LR, szczególnie miłośników dokładnego strzelania. W tym celu klasyczne przyrządy mechaniczne są odpowiednie tylko w pewnym stopniu, dzięki czemu standardem jest 11-milimetrowa baza montażowa typu jaskółczy ogon na górze komory nabojowej przeznaczona do zamontowania lunety lub szyny. Karabin jest zasilany 10-nabojowym magazynkiem.


DANE TECHNICZNE:

Waga: 3,3 kg
Kolba: Bukowa
Magazynek: 10-nabojowy wyjmowany
Przyrządy celownicze: Regulowane
Mechanizm spustowy: Regulowany
Lufa: Kuta
Szerokość: 78 mm
Wysokość: 178 mm
Długość: 1191 mm
Długość lufy: 726 mm