sztucer CZ 600 Ergo kal .308Win

broń sprzedawana w siedzibie firmy wyłącznie na podstawie odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zakupu

  • 5 690,00 zł
  • szt.

Stan zapasów jest aktualizowany po uzupełnieniu. Produkty mogą zostać wyprzedane lub uzupełnione o każdej porze dnia. W przypadku tego artykułu zalecamy skontaktowanie się ze sklepem przed wizytą w celu zweryfikowania dostępności.

 

  CZ 600 Ergo kal. 308 Win to lekki sztucer myśliwski wyposażony w polimerową osadę thumbhole o wykończeniu soft-touch, pływającą lufę 508 mm oraz regulowany mechanizm spustowy.

  Sztucery z serii Ergo zaprojektowano głównie z myślą o łowiectwie, jednak z powodzeniem sprawdzą się także podczas zawodów sportowych w konkurencjach średnio oraz długodystansowych.

  Symetryczne łoże wykonano z polimeru wzbogaconego włóknem szklanym, dzięki czemu broń waży zaledwie 2600 g i jest odporna na warunki atmosferyczne. Sztucer pewnie leży w rękach dzięki wykończeniu soft-touch oraz antypoślizgowym wstawkom naniesionym na chwyt pistoletowy i łoże. Kolba zakończona gumową stopką (z możliwością wymiany) zapewnia pewną blokadę sztucera podczas strzału. Warto podkreślić, że dzięki modularnej konstrukcji CZ 600 możliwa jest wymiana luf (z komorą nabojową i zamkową) pomiędzy różnymi osadami z tej serii.

  Ergonomiczna osada typu thumbhole ma wyodrębniony chwyt pistoletowy i otwartą przestrzeń na kciuk. Zaletą takiej konstrukcji jest stabilniejszy chwyt oraz większa kontrola nad karabinkiem (zwłaszcza w przypadku użytkowników o mniejszych dłoniach) podczas strzelania w postawie stojącej.

  Lekka pływająca lufa o długości 508 mm zakończona jest gwintem M15x1 pod montaż urządzeń wylotowych. Lufy wytwarzane są w technologii kucia na zimno i według producenta sztucer zapewnia skupienie poniżej 1 MOA na 100 metrów (grupy trzystrzałowe z fabryczną amunicją wyczynową).

  CZ 600 to broń powtarzalna wyposażona w zamek ślizgowo-obrotowy (czterotaktowy) o krótkim skoku zamka. Dźwignia przeładowania obraca się zaledwie o 60°, co umożliwia szybkie i sprawne przeładowanie broni bez ryzyka uderzenia w optykę. Szczególnie myśliwi docenią krótki i płynny ruch dźwigni przeładowania wpływający na szybkość przeładowania broni. Zmodyfikowany wyrzutnik zapewnia płynne i bezawaryjne działanie. Powierzchnie elementów metalowych zabezpieczono za pomocą powłoki o właściwościach antykorozyjnych.

  CZ 600 Ergo wykorzystuje jednostopniowy mechanizm spustowy z 4-stopniową regulacją oporu w zakresie 6-13,5 N. Spust można wygodnie regulować za pomocą klucza imbusowego bez potrzeby demontażu osady. Karabinek zasilany jest z wyjmowanego magazynka o pojemności 5 nabojów. Zatrzask magazynka został wygodnie usytuowany w obrębie kabłąka. Karabin nie posiada przyrządów celowniczych, użytkownik może jednak zamontować wybraną optykę na aluminiowej szynie picatinny. Standardowe bączki pozwalają na mocowanie pasa lub dwójnogu.