pistolet FN 509 kal.9x19

Broń sprzedawana w siedzibie firmy wyłącznie na podstawie odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zakupu.

  • 4 990,00 zł
  • szt.

Stan zapasów jest aktualizowany po uzupełnieniu. Produkty mogą zostać wyprzedane lub uzupełnione o każdej porze dnia. W przypadku tego artykułu zalecamy skontaktowanie się ze sklepem przed wizytą w celu zweryfikowania dostępności.

 

   Kolejny pistolet zaprojektowany pod kątem amerykańskiego programu MHS (Modular Handgun System) trafia na rynek polski.

 To FN 509, rozwinięcie konstrukcji wcześniejszego FNS Compact – broń jest wytwarzana w amerykańskiej filii belgijskiego koncernu Browning / FN w Herstal, stąd litery „FN” w nazwie, choć to pistolet cywilny. Do tej pory trafiały do naszego kraju nieliczne egzemplarze modelu FN 509 Tactical, teoretycznie dostępne tylko na kontrakty dla służb mundurowych, sprowadzane poza oficjalną siecią dystrybucyjną. Teraz mamy wreszcie broń importowaną przez krakowską firmę Knieja, polskiego dystrybutora Browninga objętą gwarancją producenta.


   FN 509 to pełnowymiarowy pistolet z czterocalową lufą i 17-nabojowym magazynkiem. Zbudowany jest na szkielecie z tworzywa sztucznego i ma igliczny mechanizm uderzeniowy, ale mechanizm spustowy z samonapinaniem – co jest nieczęste w bezkurkowcach. Wymienne wstawki chwytu i brak nastawnych bezpieczników.