Steyr Mannlicher Luxus LH

kal  9.3x62

REZERWACJA

Broń sprzedawana w siedzibie firmy wyłącznie na podstawie odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zakupu.

  • 9 900,00 zł
  • szt.

Stan zapasów jest aktualizowany po uzupełnieniu. Produkty mogą zostać wyprzedane lub uzupełnione o każdej porze dnia. W przypadku tego artykułu zalecamy skontaktowanie się ze sklepem w celu zweryfikowania dostępności przed wizytą.

 

kal. 9.3x62

lewostronny

Austriacki producent broni STEYR Arms ma długą historię. Rozpoczęcie działalności firmy w 1864 roku przez "Josef and Franz WERNDL & Company, Waffenfabrik und Sawmill" położyło kamień węgielny pod działanie dzisiejszej firmy. Na początku XIX wieku dodano projekty takie jak MANNLICHER i Schönauer. Nazwy, które ukształtowały historię broni. Obecnie STEYR opracowuje ekskluzywne, solidne, precyzyjne i bezkompromisowo funkcjonalne karabiny  do łowiectwa i sportu. Jakość poszczególnych komponentów, które tworzą ostatecznie doskonały produkt końcowy austriackiej inżynierii, jest znana na całym świecie.

 

    MANNLICHER LUXUS to karabin oparty na innowacyjnej koncepcji modułowej, która zapewnia maksymalną elastyczność od polowań w górach z karabinem lekkim po ekstremalne polowania afrykańskie. Broń niezwykle składna, boki baskili wypełnione płytkami z atrakcyjnym grawerunkiem.

Czysta elegancja z wymiennymi lufami
Nowa koncepcja krótkiej obudowy Mannlichera Luxus o modułowej konstrukcji zapewnia maksymalną mobilność. Szybko i bez problemu można, w optymalny sposób, dostosować się do różnych rodzajów polowania.

Łączy wszechstronność pierwszego Mannlichera Schoenauera z wymiennymi lufami i legendarnego Mannlichera Luxus.
Elegancki, solidny i precyzyjny. 3-pozycyjny system ubezpieczeń (SBS). Jednopętlowy spust bezpośredni . Doskonała inżynieria estetyki w połączeniu z blokadą 3-pozycjową uniemożliwia przypadkowy wystrzał. Głowica zamka w pełni hermetyzuje podstawę komory, zapobiegając wypadkom w przypadku nadciśnienia przy wadliwej amunicji.
Optymalna równowaga i maksymalna trwałość są gwarantowane przez idealne połączenie wysokiej jakości materiałów (stali i aluminium). Wszystkie części karabinu wykonane ze stali zostały poddane nowej obróbce typu mannox, co zapewnia niezwykłą odporność na wilgoć, korozję i tarcie.
 

Lekkie, delikatne i eleganckie linie sprawiają, że ten nowy karabin jest wyrazem elegancji, bezpieczeństwa i precyzji.

Mannlicher SBS (Safe Bolt System) -  Bezpiecznik SBS opracowany i opatentowany przez STEYR MANNLICHER jest najbezpieczniejszą koncepcją zabezpieczania broni.

W przypadku odpalania pocisku z nadciśnieniem lub w przypadku niedrożności w lufie, użytkownik jest zawsze chroniony przed wszelkimi uszkodzeniami fizycznymi, które mogą być spowodowane wyciekiem gazów prochowych lub uszkodzeniem mechanicznym.

 

KALIBER:  9,3×62

DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA: 1.115 mm, 43.9"

DŁUGOŚĆ lufy: 558 mm / 22"

WAGA: około 3,5 kg

MAGAZYNEK: Odłączany magazynek stalowy

POJEMNOŚĆ MAGAZYNKA:  3-nabojowy

SPUST: z przyśpiesznikiem

BEZPIECZNIK: 3-pozycyjny z blokadą zamka

OSADA:  Orzech europejski, bawarska baka