dryling Robert Hubner kal.16/70/8x57JR

broń używana

cena do uzgodnienia

Broń sprzedawana w siedzibie firmy wyłącznie na podstawie odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zakupu.

  • 0,00 zł
  • szt.

Stan zapasów jest aktualizowany po uzupełnieniu. Produkty mogą zostać wyprzedane lub uzupełnione o każdej porze dnia. W przypadku tego artykułu zalecamy skontaktowanie się ze sklepem przed wizytą w celu zweryfikowania dostępności.

 

32876

Dryling Robert Hubner

przyspiesznik

luneta Carl Zeiss Jena

sądząc po cechach i kalibrze /JR/ dryling mógł zostać złożony w 2013 roku 

stan bardzo dobry

 

    Broń kombinowana używana jest szczególnie podczas polowań zbiorowych, bądź ze względu na specyfikę wybranych łowisk. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy trudno jest przewidzieć, jakie zwierzę akurat trafi się na muszce. Spośród wspomnianego rodzaju broni palnej można wyróżnić kniejówki, drylingi oraz bokdrylingi.

Dryling to broń trójlufowa, w której na górze znajdują się dwie lufy, a centralnie pod nimi jedna. Możną go spotkać w układzie dwóch luf śrutowych i jednej kulowej lub odwrotnie. Lufy kulowe spotykane są w wariancie jednokalibrowym, rzadziej jak różnokalibrowe. Dryling składa się z typowych elementów dla broni łamanej (baskila, klucz) oraz przestawki. Za pomocą tej dźwigni możliwe jest ręczne wybranie lufy, którą ma obsługiwać spust. Choć najczęściej każdy ze spustów jest osobny przypisany do poszczególnych luf, przesunięcie przestawki na strzał kulowy powoduje, że pierwszy spust odpowiada za wystrzeliwanie kuli. Gdy mamy do czynienia z drylingiem, którego dwie lufy są kulowe, sytuacja wygląda na odwrót. Na tym typie broni można ponadto zamontować lunetę. Drylingi szczególnie przypadną do gustu myśliwym oraz leśnikom-hodowcom i pozwalają zareagować właściwie w każdej sytuacji, jakie można spotkać na łowisku. Bokdrylingi niewiele różnią się od klasycznych drylingów. W ich przypadku odmienny jest jedynie sposób rozmieszczenia luf. Dwie znajdują się pionowo nad sobą, a trzecia z boku luf pionowych.