Podpórka Primos Trigger Stick Gen III

  • 620,00 zł
  • szt.

statyw, pastorał, podpórka, klaczka

  Grawitacyjne pastorały Primos Trigger Stick Gen III zasłużenie cieszą się wśród użytkowników opinią praktycznych i niezawodnych. Najnowsza, trzecia generacja została wyposażona w obrotową głowicę z ergonomicznie wyprofilowanym chwytem pistoletowym, który pozwala na wygodne ułożenie ręki podtrzymującej broń. Szerokie widełki wyłożone od wewnątrz miękkimi gumowymi lamelkami zapewniają solidne podparcie niezależnie od szerokości i kształtu osady. Co ważne, nie uszkadza broni w przypadku osad drewnianych.

 Największą zaletą pastorałów jest grawitacyjne rozsuwanie nóg oraz łatwość regulacji. Wysokość można ustawić jedną ręką, bez odrywania wzroku od zwierzyny w trakcie składania się do strzału. Specjalnie ukształtowane, ogumowane zakończenia tripoda zapewniają stabilne rozstawienie pastorału zarówno na każdym rodzaju gruntu ograniczając ryzyko nie kontrolowanego rozsunięcia się nóżek czy też poślizgu. Niezależne rozsuwanie się każdej z nóg sprawdza się zwłaszcza na nierównym terenie, szczególnie w terenie górzystym. Po naciśnięciu spustu każda noga wysuwa się automatycznie niezależnie od siebie do momentu kontaktu z gruntem, zwolnienie spustu blokuje ją na odpowiedniej wysokości, dzięki czemu pastorał stoi idealnie pionowo.

 Trójnóg doskonale stabilizuje broń. Zapewnia komfort obserwacji zwierzyny przed strzałem, a po jej rozpoznaniu możliwość pewnego, precyzyjnie wymierzonego strzału. Dzięki trzem nogom stoi zupełnie samodzielnie i może być wykorzystywany jako improwizowany wieszak na broń czy osprzęt, który musimy chwilowo odłożyć, np. czekając na zwierzynę czy patrosząc ubitą sztukę już po celnym strzale.

 Pastorał Primos idealnie sprawdzi się w czasie polowania z podchodu i wszędzie tam, gdzie każda sekunda zmarnowana na przygotowanie się do strzału ma kapitalne znaczenie.

 

 Opcjonalnie do nabycia dostępny pokrowiec Primos zapewniający bezpieczne przechowywanie oraz przenoszenie pastorału. Pokrowiec wykonany z cordury, co czyni go bardzo wytrzymałym i skutecznie zabezpieczającym zawartość pokrowca przed wilgocią. Pas nośny umożliwia wygodny transport do łowiska, a za pomocą systemu montażowego molle jest możliwość przymocowania pokrowca do plecaka lub torby. Pokrowiec koresponduje ze wszystkimi pastorałami marki Primos