Steyr Mannlicher Elite

kal. 308Win

broń używana

Broń sprzedawana w siedzibie firmy wyłącznie na podstawie odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zakupu.

  • szt.
  • 9 800,00 zł

Steyr Mannlicher Elite kal .308 Win

Broń jest  w idealnym stanie!

    Steyr Mannlicher to firma o bogatym dorobku w produkcji broni palnej. Koncern między innymi produkuje broń myśliwską, precyzyjną dla strzelców oraz broń krótką. Karabiny precyzyjne stanowią istotną część oferty handlowej.

    Z precyzyjnej broni firmy korzystają głównie strzelcy mundurowi szczególnie wywodzący się z formacji policyjnych, ale także strzelcy sportowi, których fascynuje strzelectwo długodystansowe. Karabin precyzyjny Steyr Mannlicher Elite przeznaczony jest z założenia dla formacji mundurowych, ale z uwagi na to, że jest również w ofercie cywilnej więc można go spotkać w rękach strzelców cywilnych.

   Cechą charakterystyczną współczesnych karabinów fabryki jest doskonałe wykonanie z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości oraz nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych. Przez nowoczesność rozumiemy śmiałe wykorzystanie tworzyw sztucznych i rozwiązania konstrukcyjne, które stawiają te karabiny w ścisłej czołówce najlepszej broni precyzyjnej. W 1998 roku Steyr wprowadził do produkcji karabin Scout, karabin szczególny, skonstruowany w oparciu o założenia techniczno-taktyczne opracowane przez nieżyjącego już legendarnego w środowisku strzelców i sympatyków broni pułkownika US Marines Jeff’a Cooper’a. Scout cieszy się w pełni zasłużonym uznaniem i popularnością, również pośród strzelców cywilnych, szczególnie w środowisku myśliwych. Jest to doskonała broń na myśliwskie łowy, niewielka, lekka, składna, szybkostrzelna i celna,  idealna na podchód. Scout’a skonstruowano z myślą o strzelcach z formacji mundurowych, jednak najszerzej przyjął się w środowisku cywilnym. Karabin precyzyjny

    Steyr Elite jest w zasadzie modyfikacją Scout’a. Zamek, lufa i wszystkie istotne mechanizmy metalowe wykonane są z wysokogatunkowej stali, kolba i łoże z odpornego na ekstremalne warunki eksploatacji polimeru. Czterotaktowy suwliwo-obrotowy zamek typu SBS (Safe Bolt System) posiada cztery rygle, otwarcie zamka następuje poprzez obrót o 70 stopni. W Steyr Mannlicher Elite, podobnie jak w innych karabinach precyzyjnych Steyr’a zamontowany jest trójpozycyjny bezpiecznik suwakowy, umieszczony jest on w szyjce kolby, dzięki czemu jest on łatwo dostępny zarówno dla strzelców praworęcznych jak i leworęcznych. Suwak w położeniu „zabezpieczony” blokuje zamek i mechanizm spustowy, w położeniu „ładowanie” można broń przeładować, ale mechanizm spustowy pozostaje nadal zablokowany, w położeniu „odbezpieczony” można oddać strzał. Precyzyjnie wykonana grubościenna lufa, swobodnie pływająca, ma 570 mm długości. Lufa połączona jest z komorą zamkową za pomocy tulei dociskanej nakrętką. Mechanizm spustowy jest precyzyjnie wyregulowany.

   Steyr Elite przystosowany jest do strzelania z wykorzystaniem optyki i nie posiada otwartych przyrządów celowniczych. Na górnej powierzchni komory zamkowej i przedniej nadbudowy lufy założona jest długa szyna według standardu Picantinny pod montaż dowolnej optyki specjalnej. Monolit kolby i łoża z integralnym kabłąkiem spustu wykonany jest z czarnego bardzo wytrzymałego polimeru zbrojonego włóknem szklanym. Łoże w przedniej części posiada symetryczne rozkładane panele, które po złożeniu ściśle przylegają do bocznych powierzchni, a po rozłożeniu stanowią lekki dwójnóg. Kolba posiada regulowaną bakę i stopkę oraz kilka wkładek dystansowych, którymi w zależności od indywidualnych potrzeb strzelca można regulować jej długość. W dolnej części kolba posiada gniazdo na dodatkowy magazynek 6/ nabojowy. Karabin zasilany jest z wymiennych magazynków pudełkowych wykonanych z polimeru o pojemności 5-iu nabojów, opcjonalnie można stosować magazynki 10-io nabojowe, ale po uprzednim założeniu adaptera. Karabin jest doskonale wykończony i składny, jego długość wynosi 1070-1090 mm. a waga 4025 – 4400 gramów.

    Jest bardzo celny. Gwarancją tego jest zaopatrzenie go w wysokiej jakości optykę.