TIKKA T3 Varmint

kal. 243win

Broń sprzedawana w siedzibie firmy wyłącznie na podstawie odpowiedniego dokumentu uprawniającego do zakupu.

  • Kod: 746
  • Producent: SAKO
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 8 500,00 zł

Tikka Varmint kal.243win

Pod względem celności i powtarzalności zarówno na strzelnicy jak i w terenie model Tikka Varmint jest wyjątkowy.

Precyzyjna, ciężka, swobodnie pływająca lufa skutecznie eliminuje wibracje i nie przegrzewa się, nawet podczas szybkiego strzelania.
Oksydowana lufa wykonana jest z wysokojakościowej stali. Syntetyczna osada ma poszerzane łoże oraz bakę. Obrotowy bączek umożliwia założenie bipoda lub pasa. Ergonomiczne wykonanie osady ułatwia wygodne ułożenie głowy przy korzystaniu z lunety.

 

CECHY OGÓLNE 

Lufa: Jedną z największych zalet broni Tikka są ich lufy zaliczane do grupy najbardziej trwałych i najcelniejszych na świecie w katalogu wyboru seryjnego. Lufa Tikki jest wykonana ze stali chromowo molibdenowej metodą kucia na zimno.

Osada: syntetyczna, lekka, ale wytrzymała- wykonana z tworzywa sztucznego zbrojonego włóknem szklanym z chwytem pistoletowym. Precyzyjnie wykonana, na chwycie, «rybia łuska» dodaje komfortu oraz umożliwia pewniejszy chwyt. Wszystkie kolby posiadają bączki i są zakończone gumową stopką amortyzującą odrzut broni.
 

Zamek: Tikka to klasyczny repetier z zamkiem obrotowo ślizgowym wyposażonym w dwa solidne rygle. Kąt otwarcia zamka wynosi 70 stopni, co ułatwia montaż lunety na niskiej podstawie. Zamek pracuje cicho i płynnie, bez oporów, a ergonomicznie ulokowana rączka sprawia, że jego obsługa jest łatwa i wygodna.
 

Spust:Mechanizm spustowy może występować w wersji z przyśpiesznikiem i bez. Moduł spustowy posiada możliwość regulacji siły spustu w przedziale od 10 N do 20 N (ok 1 do 2 kg). Fabrycznie siła spustu jest ustawiona w granicach 14,5-15 N. Pamiętaj że ustawienia te powinny być zmieniane przez serwis.

Nieumiejętna regulacja modułu spustowego wyposażonego w przyspiesznik łatwo może «zgubić» funkcję przyspiesznika lub wpłynąć na jego nieprawidłowe działanie. Z przyspiesznikiem siła spustu zmniejsza się do 0,2 kg.

Bezpieczeństwo: Bezpiecznik dwupozycyjny, blokujący spust i dźwignię zamka

Magazynek: Jednorzędowy, pudełkowy i odłączany. Jest wykonany z kompozytu zbrojonego włóknem szklanym. Magazynek mieści 3, 5 lub 6 naboi w zależności od modelu oraz kalibru.

 

luneta  ZEISS VICTORY DIAVARI 6-24x56 T*  w stanie niemal  idealnym zakupiona w 2016r. z podświetlaną kropką oraz kominami balistycznymi do strzelania na dalekich dystansach. Cena nowej lunety w sklepie to prawie 11 000 zł.

Luneta  jest w 100% sprawna i praktycznie niczym nie różni się od nowej w sklepie gdyż zestaw był bardzo mało używany .

Krzyż lunety to 43 w drugim planie ( grubość krzyża nie zmienia się wraz z powiększeniem ), bardzo malutka podświetlana kropeczka regulowana w bardzo dużym zakresie.

Regulacje paralaksy i krzyża są z blokadą uniemożliwiającą samoczynne przestawienie.

Stan lunety oceniam na bardzo dobry a szkieł na idealny, nie posiadają one żadnych skaz czy zarysowań.

Luneta jest do obejrzenia codziennie na terenie sklepu. Z racji, że ciągle jest założona na broni to jak najbardziej jest możliwe przetestowanie lunety przed zakupem na strzelnicy.